Gdzie i jak kupować materiały budowlane - market czy hurtownia?

Artykuł przeczytasz w 3 min

Market jest miejscem kojarzącym się z szerokim asortymentem, konkurencyjnymi cenami i promocjami. Wielu z nas wykonuje w nim zakupy nawet kilka razy w tygodniu. Można wręcz stwierdzić, że jazda do marketów wpisała się na stałe w nasze harmonogramy, jest nawykiem. Z tego powodu, kiedy budujemy lub ocieplamy dom, bądź wykonujemy remont, z przyzwyczajenia udajemy się do marketu budowlanego. Na ogół jesteśmy przekonani, że jest to świetna i jedyna słuszna decyzja. Ale czy na pewno tak jest? Nie zdajemy sobie sprawy, że wybór hurtowni budowlanej może być idealnym rozwiązaniem, oferującym nam szeroki wachlarz korzyści.

Poniżej prezentujemy 10 powodów, które pokażą Ci dlaczego warto wybrać lokalną hurtownie budowlaną.

✓ Doświadczeni doradcy – wykwalifikowani pracownicy znają się na materiałach budowlanych oraz ich zastosowaniu. Dodatkowo potrafią czytać projekty budowlane, co pomaga w doborze odpowiednich produktów. Wiedza doradców pomaga w oszacowaniu zapotrzebowania na materiały, a także może uchronić nas przed kosztownymi błędami wynikającymi z ich nieprawidłowego doboru. Ponadto doradcy zbierają opinie o produktach od wykonawców, co pozwala poszerzać wiedzę o zastosowaniu materiałów w praktyce oraz ich jakości.

✓ Sprawdzone produkty – informacje od wykonawców, którzy unikają produktów niespełniających oczekiwań,  sprawiają, że hurtownie koncentrują się na współpracy z najlepszymi producentami, gwarantując produkty najwyższej jakości. W hurtowniach budowlanych mamy pewność, że jakość produktów zachowana jest przy jak najniższej cenie.

✓ Hurtowe ceny i rabaty – w hurtowni budowlanej im więcej kupujemy, tym mamy korzystniejszą cenę. Opłaca się wykonać kompleksowy zakup wszystkich niezbędnych nam materiałów oraz wynegocjować rabat. Dodatkowo warto pamiętać, że kupując wyłącznie materiały budowlane musimy zapłacić 23% VAT. Natomiast decydując się na zakup wybranych produktów wraz z usługą wykonawczą płacimy 8% VAT za wszystko, co pozwala nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Ceny materiałów budowlanych w prosty i szybki sposób sprawdzimy na budio.pl

✓ Dostępność w okolicy – hurtownie budowlane zazwyczaj są dostępne w najbliższej okolicy. Szeroki asortyment produktów sprawia, że w jednym miejscu możemy wykonać kompleksowe zakupy wszystkich niezbędnych materiałów.

✓ Polecani wykonawcy – prowadzenie bazy wykonawców godnych polecenia jest standardem w hurtowniach budowlanych. Wybór rzetelnego wykonawcy daje nam gwarancję dobrze wykonanych prac budowlanych.

✓ Transport i odbiór towarów – wielkim plusem zakupu w hurtowni jest gwarancja szybkiej i terminowej dostawy w odległości nawet kilkunastu kilometrów od jej siedziby. Ponadto hurtownie budowlane posiadają flotę pojazdów pozwalających na bezproblemowy rozładunek na miejscu budowy.

✓ Usługi specjalne – jednymi z dodatkowych usług jakie oferuje nam hurtownia budowlana jest wizualizacja projektu oraz jego kompleksowa wycena uwzględniająca zapotrzebowanie na wszystkie materiały budowlane. W hurtowni bez problemu dobierzemy wymarzony kolor naszych ścian wewnętrznych czy zewnętrznych dzięki specjalistycznym mieszalnikom. Dodatkowo w hurtowni możemy wypożyczyć specjalistyczny sprzęt budowlany.

✓ Zwrot niewykorzystanego towaru – jeżeli podczas prac okaże się, że zakupiliśmy nadmiar materiałów i posiadamy je w nieuszkodzonych opakowaniach, to bez problemu możemy je zwrócić. Ponadto jeżeli budujemy się z hurtownią kompleksowo, to możemy liczyć na darmowy odbiór towarów.

✓ Budowa od fundamentów po sam dach – korzystając z usług hurtowni budowlanej mamy możliwość całościowego wykonania budowy, czy też remontu.

✓ Gwarancja na materiały budowlane - w hurtowniach budowlanych producenci dbają o jakość materiałów, dlatego jeśli skorzystamy z poleconego przez hurtownie certyfikowanego fachowca, mamy możliwość otrzymania gwarancji na wykonane prace.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty budowa domu, czy też jego remont, nie musi być przerażającym przedsięwzięciem. Zakup materiałów oraz ich transport, wycenę projektu, a także wybór wykonawców możemy wykonać kompleksowo korzystają z usług hurtowni budowlanej. Wybór hurtowni budowlanej pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy tym zapewni najwyższą jakość produktów oraz usług. Nie powierzaj więc swojego domu byle komu, tylko znajdź ich na budio.pl!

Twoja wersja przeglądarki nie jest dalej wspierana :(

Technologia idzie do przodu. Pamiętaj, że aktualizacja przeglądarki jest niezbędna do bezpiecznego korzystania z Internetu. By zapewnić Ci najlepsze wrażenia z użytkowania z serwisu budio.pl, zalecamy pobranie jednej z poniższych przeglądarek.